Nasza misja

Naszą misją jest kształcić przyszłe pokolenia.

Robimy to skutecznie od ponad 15 lat.

fot. Stowarzyszenie Szkół Uzupełniających w Northamptonshire (ANNS - www.anss.org.uk)

Nasi uczniowie kształcą umiejętności w zakresie języka polskiego z elementami historii i geografii Polski, poznają  kulturę i polskie tradycje.

• Pracujemy z uczniami w zakresie 3 standardów:
    - mówienie,
    czytanie,
    pisanie.

• Promujemy nauczanie przez wzmocnienia pozytywne.

• Zachęcamy do stosowania metod aktywizujących.

• Oceniamy opisowo z nakierowaniem na pozytywną informację zwrotną.

Uczymy dzieci w wieku od 4 lat do 8 klasy.

Prowadzimy kurs przygotowujący do GCSE.

Dzieci ze wszystkich klas pracują z podręcznikami z wydawnictwa EduSEN. Nasza szkoła współpracuje z innymi szkołami uzupełniającymi, a uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach i zawodach.

​Szkoła organizuje okolicznościowe spotkania dla polskiej społeczności w Corby (bal karnawałowy, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka). Kultywujemy polskie tradycje poprzez organizację np.: mikołajek, jasełek, czy kiermaszu wielkanocnego.

Język  |  historia  |  kultura  |  tradycja  |  geografia  |  Polska

Uczymy i wzmacniamy 3 aspekty języka polskiego.

Mówienie

"... żeby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa..." bo stół z powyłamywanymi nogami nadaje się do renowacji, a przysłowia są mądrością narodu i "czego Jaś nie nauczył się w szkole, tego Jan nie będzie wiedział!"

Czytanie

Nie będzie tajemnicą: gdzie mieszka Kaczka Dziwaczka i Kot w butach oraz dlaczego "chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie".

Pisanie

Nie straszne będą gżegżółki, nikt nie zgubi się w łanie pszenicy, z powodzeniem napiszemy charakterystykę czy instrukcję siania rzeżuchy!