Obecnie poszukujemy

Pozycja

Nauczyciel

Siedziba szkoły

Polska Sobotnia Szkoła w Corby Coomb Road | Great Oakley | Corby | Northants. NN18 8LA (budynek Brooke Weston Academy)

O tej pracy

Rada Pedagogiczna i Trustee Polskiej Sobotniej Szkoły w Corby ogłaszają

konkurs na stanowisko Dyrektora.

Poszukujemy osoby otwartej, kreatywnej, komunikatywnej, której na sercu leży rozwijanie polskiej oświaty na terenie Wielkiej Brytanii, pogłębianie wśród dzieci i młodzieży polskiej świadomości narodowej, wychowanie młodego pokolenia w tradycji i kulturze narodowej.

Celem pracy Dyrektora będzie utrzymanie i podnoszenie wysokiego poziomu nauczania poprzez organizowanie pracy Rady Pedagogicznej, sprawowaniu nadzoru pedagogicznego nad procesem edukacji, wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli jak również stawianie czoła wyzwaniom wynikającym z pracy z dziećmi i młodzieżą.

Wymagania wobec osoby kandydującej:

• aktualny DBC
  • kwalifikacje pedagogiczne /dyplom/
  • doświadczenie w pracy w szkole na stanowisku nauczyciela /minimum 2 lata/
  • kwalifikacje i doświadczenie w zarządzaniu jednostkami oświatowymi /minimum 2 lata/
  • dyspozycyjność w godzinach pracy szkoły /sobota 10-13/

Główne zadania Dyrektora:

• kierowanie działalnością szkoły
  • reprezentowanie jej na zewnątrz
  • współpraca z ANSS
  • współpraca z polskimi władzami oświatowymi
  • współpraca z Trustee
  • współpraca z lokalnymi władzami
  • organizacja procesu dydaktycznego
  • wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli

Dyrektor szkoły będzie zajmować się koordynacją działalności szkoły, a w szczególności:

• ustalaniem kalendarz zajęć
  • zakupami podręczników, książek do biblioteki i wszelkich pomocy naukowych i innych niezbędnych do funkcjonowania szkoły
  • dokumentacją i korespondencją szkoły
  • planowaniem budżetu szkoły i sprawowaniem kontroli nad finansami szkoły oraz sporządzaniem sprawozdania finansowego z działalności szkoły na koniec roku szkolnego
  • zatrudnianiem nauczycieli
  • przygotowywaniem lub koordynowaniem przygotowania artykułów popularyzujących szkołę
  • organizacją spotkań z nauczycielami, mających na celu usprawnienie pracy szkoły
  • organizowaniem wszelkich imprez mających na celu popularyzacje szkoły
  • organizowaniem działalności mającej na celu zwiększenie funduszy szkoły
  • organizacją wyborów i wszelkich głosowań
  • koordynacją pracy nauczycieli
  • podziałem uczniów na klasy i zespoły nauczania
  • ustalaniem wraz z nauczycielami programów nauczania w poszczególnych klasach

Dyrektor wybierany jest na dwuletnią kadencję przez Radę Pedagogiczną i Trustee
Oferujemy możliwość pracy we współpracy z wykwalifikowanym gronem pedagogicznym.

Termin składania dokumentów upływa 1 lipca 2019.

List motywacyjny wraz z CV oraz niezbędne dokumenty należy złożyć w siedzibie szkoły do pani Pauliny Surmiak, lub w postaci skanów przesłać na jeden z poniższych adresów mailowych.

info@PolskaSzkolawCorby.co.uk.
PaulinaSurmiak@PolskaSzkolawCorby.co.uk

Życzymy powodzenia i liczymy na owocną współpracę.

Dołącz do nas!

Jeśli znasz kogoś, kto ma odpowiednie kwalifikacje i chciałby wspierać młode pokolenia w poznawaniu kultury i polskich tradycji, chętnie go poznamy.